Устают глаза от компьютера.
Советуемся с офтальмологом.

При длительной работе за компьютером возникают неприятные симптомы, такие как усталость глаз, жжение, сухость в глазах, головные боли, боли в шее и спине. За объяснениями опасное ли это состояние и может ли вызвать реальные заболевания, мы обратились к врачу-офтальмологу Остапюк Светлане Николаевне.

Что именно может вызывать дискомфорт для глаз?

- Людям, які працюють з комп'ютером, важливо знати свою рефракцію та гостроту зору, так як може бути шкідливим не так робота з комп'ютером, як перенапруга очей від того, що людина не добачає. Також негативно на відчуття в очах можуть впливати властивості повітря. Важливо слідкувати за параметрами повітря, вологістю і температурою. Досить часті скарги на подразнення очей є в період інтенсивного використання кондиціонерів. Їх потрібно встановлювати за всіма нормами та стандартами використання.

Синдром «сухого глаза» опасен для зрения?

- Є три ступені синдрому сухого ока, тому легка ступінь не має важких наслідків, а середня і важка можуть досить сильно вплинути на зір.

Установить степень может только врач?

- Так, потрібно проконсультуватися у лікаря про реальний стан зору. Лікар може рекомендувати придбати правильні окуляри. Також лікар призначить зволожуючі краплі, які попереджають ускладнення синдрому сухого ока.

Производители так называемых “компьютерных” очков, заявляют, что такие очки отсекают вредные “синие или сине-фиолетовые лучи”, есть какие то медицинские исследования на эту тему, которые подтверждают пользу очков. Ваше отношение?

- Я призначаю такі окуляри, так як в них стоять фільтри, які проходять дослідження, і дійсно, в таких виробників, як Цейс, Роденшток, Ізокрон, Корнінг тощо. Всі методи покриття лінз сертифіковані і дійсно допомагають людям працювати з моніторами. Окуляри потрібно підбирати в оптиці де є сертифікати якості на окуляри і лінзи.

Что можете посоветовать для профилактики, есть какие-то эффективные упражнения для глаз?

- Вправи для очей рекомендую виконувати 2 рази в день по 5 хвилин. Прості рухи очима вверх-вниз, вліво-вправо, по колу, подивитись близько, потім далеко. Вправи будуть покращувати кровообіг очей і роботу м'язів. Також своїм пацієнтам двічі на рік я призначаю фізіопроцедури, такі як вакуум-масаж очей, лазерстимуляція, магнітотерапія.

Какие у вас рекомендации по организации рабочего места, освещения?

- Краще працювати на більшому екрані, тому комп'ютер менш шкідливий, ніж телефон. Освітлення і яскравість можуть викликати додаткове перенапруження очей, тому в сучасних екранах є автоматичні налаштування для комфорту очей, які навіть реагують на час доби.

Чтобы не усугубить ситуацию со зрением при работе за компьютером:
- проверить зрение у врача, чтобы понимать остроту зрения на данный момент,
- правильно организовать рабочее место,
- следить за освещением и влажностью воздуха,
- выполнять упражнения или делать перерывы в работе за монитором,
- по желанию, использовать сертифицированные защитные очки .

Ранее мы уже писали о подъемных столах и их значении для профилактики туннельного синдрома. В этом видео показываем, как с помощью кронштейна можно решить вопрос с организацией рабочего места. Разместите монитор на нужном расстоянии и с правильным освещением.

Посмотреть кронштейн на сайте